Naši žiaci 1. - 4. ročníka a pedagógovia sa zapojili do celoslovenskej akcie , ktorá sa uskutočnila 6. apríla 2017.
Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu SR v súvislosti s Národnou stratégiou zvyšovania úrovne a kontinuálneho rozvoja čitateľskej gramotnosti vyhlásil školský rok 2016/2017 za Rok čitateľskej gramotnosti.
Ministerstvo školstva chce rozličnými spôsobmi podporiť vzťah detí a žiakov k čítaniu a získať tak väčší počet zanietených priaznivcov literatúry, preto zorganizovalo spoločné čítanie rozprávky. Zámerom tejto aktivity bolo nielen zatraktívniť čítanie kníh medzi žiakmi, ale súčasne aj posilniť pocit ich spolupatričnosti, súdržnosti, vzájomného spoznávania sa a najmä postupne odbúravať predsudky voči iným ľudom.






Aj tohoto roku sa naši žiaci zúčastnili zábavno-vedomostnej súťaže, ktorú organizovala Mensa – Slovensko. Mensa je medzinárodná spoločnosť, ktorá združuje ľudí z celého sveta s nadpriemerným IQ. Súťaž sa uskutočnila 16. 5. 2016 v priestoroch ZŠ s MŠ Sedlice. Patronát nad súťažou mal riaditeľ školy Mgr. Štefan Rimák. 